Ibuk Libra

Zapraszamy Państwa do korzystania z bazy Ibuk Libra – pierwszej i największej w Polsce czytelni online podręczników akademickich i książek naukowych w języku polskim. Od 2011 r. Biblioteka oferuje czytelnikom dostęp do książek z zakresu organizacji i zarządzania, finansów i rachunkowości, samorządu terytorialnego oraz nauk pedagogicznych. Książki dostępne w ramach abonamentu można czytać na wszystkich komputerach pracujących w sieci uczelnianej bez konieczności logowania. Z tej samej książki może jednocześnie korzystać pięciu czytelników. Platforma Ibuk oferuje ponadto szereg publikacji w dostępie otwartym. Łączna liczba książek, z których korzystać mogą użytkownicy Biblioteki MWSE na podstawie umowy rozpoczętej w czerwcu 2020 r., to 1760.

Biblioteka dysponuje również indywidualnymi kodami dostępu (kodami PIN), które umożliwiają korzystanie z książek elektronicznych na komputerach domowych. Kody te mogą być udostępnione wyłącznie pracownikom i studentom Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Tarnowie (Instrukcja rejestracji kodu PIN).

Pracownicy Biblioteki w marcu i kwietniu 2020 r. przesłali na konta e-mail (podane w Dziekanacie lub Bibliotece) indywidualne kody dostępu wszystkim nauczycielom akademickim i studentom, którzy takich kodów nie otrzymali w Bibliotece MWSE, w tym również tym, którzy nie założyli kont bibliotecznych i nigdy nie korzystali z biblioteki uczelnianej. Prosimy Państwa o sprawdzenie poczty (również skrzynki spam).  Jeżeli Państwo nie otrzymaliście kodu, prosimy o wiadomość na adres: prolongata@mwse.edu.pl – kod zostanie przesłany ponownie.

Dostęp do książek w wersji elektronicznej czytelnicy mogą uzyskać bezpośrednio poprzez stronę wydawcy: http://libra.ibuk.pl lub katalog online Biblioteki MWSE, gdzie w opisie bibliograficznym książek dostępnych w wersji online zamieszczono odnośniki do platformy Ibuk.

Informacje o książkach, do których Biblioteka zakupiła dostęp czytelnicy mogą także znaleźć w katalogu bibliotecznym w zakładce „Zestawienia” (Zestawienia – IBUK)

Zachęcamy użytkowników do korzystania z nowej aplikacji myIBUK, która umożliwia pracę z tekstem na urządzeniach mobilnych oraz logowanie się poprzez indywidualne konto na Facebook oraz Google. Pozwala też na udostępnianie sporządzonych notatek i ich fragmentów innym użytkownikom tych serwisów.

Uwaga! Aby korzystać z aplikacji myIBUK należy zarejestrować się jako użytkownik serwisu (podać adres e-mail, ustalić hasło) i wczytać otrzymany w Bibliotece kod dostępu (tzw. PIN). Założenie osobistego konta myIBUK umożliwia użytkownikowi korzystanie z zaawansowanych funkcji do pracy z tekstem. Logując się, czytelnik zarejestrowany jest już zawsze rozpoznawany przez system i może korzystać z tych zasobów i funkcjonalności, do których ma uprawnienia.

Zachęcamy Państwa do obejrzenia filmików instruktażowych (dotyczących m.in. rejestracji i logowania do platformy IBUK Libra) dostępnych na kanale Youtube wydawcy:

Zmiana rozmiaru
Kontrast