Katalog biblioteczny

Przejdź do katalogu online

Katalog zbiorów Biblioteki Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Tarnowie dostępny jest wyłącznie w formie elektronicznej. Katalog łączy informacje o różnych typach zbiorów bibliotecznych i pozwala na ich równoczesne przeszukiwanie. Ikona, pojawiająca się przy tytule książki ułatwia identyfikację typu dokumentu. System umożliwia także ograniczenie wyszukiwania do określonego typu dokumentów.

książka książka
czasopismo czasopismo
audiowizualne materiał audiowizualny
dokument elektroniczny materiał elektroniczny
druk kartograficzny druk kartograficzny
artykuł z czasopisma artykuł z czasopisma

Program umożliwia wyszukiwanie proste i złożone. Dostępne indeksy to: autorski, tytułowy, haseł przedmiotowych, serii wydawniczych, numerów ISBN. W wyszukiwaniu złożonym można dodatkowo określić rok wydania publikacji oraz język dokumentu.
Informacja katalogowa składa się z opisu bibliograficznego dokumentu oraz wykazu egzemplarzy (numery inwentarzowe, miejsce przechowywania (sygnatura), dostępność). Oznaczenia stosowane w katalogu:

  • Wyp. – książka przechowywana w Wypożyczalni
  • Czyt. – książka przechowywana w Czytelni
  • Mag. – książka przechowywana w Magazynie – może być odebrana na drugi dzień po złożeniu zamówienia
pozycja dostępna książka dostępna
pozycja wypożyczona książka wypożyczona
pozycja zarezerwowana książka zarezerwowana
pozycja zamówiona książka zamówiona
pozycja w czytelni książka w czytelni (dostępna na miejscu) / książka w bibliotece katedry (udostępniana wyłącznie pracownikom)

Czytelnik może zarezerwować wypożyczoną książkę, a także złożyć zamówienie na książkę dostępną do wypożyczenia. Ze względu na organizację udostępniania zbiorów bibliotecznych (swobodny dostęp do księgozbioru zarówno w Czytelni jak i Wypożyczalni) system zdalnych zamówień jest aktywny wyłącznie wtedy, kiedy biblioteka jest nieczynna (poniedziałek-piątek od godziny 17:00 do 8:00 kolejnego dnia oraz od godz. 15:00 w sobotę do 8:00 w poniedziałek). Książki zamawianie powinny zostać odebrane z biblioteki w ciągu 7 dni od daty złożenia zamówienia. Po tym okresie zamówienia są automatycznie anulowane.
Informacje o operacjach na kontach czytelników są przesyłanie na podane przy rejestracji konta mailowe.

Zmiana rozmiaru
Kontrast