Książki

książki duże

Księgozbiór Biblioteki Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Tarnowie, gromadzony zgodnie z profilem kształcenia w Uczelni, obejmuje ponad 26 tysięcy książek z zakresu teorii ekonomii, organizacji i zarządzania, finansów, rachunkowości, marketingu, turystyki i rekreacji, a także pedagogiki, psychologii, socjologii i filozofii.

Zgromadzone w Bibliotece druki zwarte to w większości podręczniki akademickie i monografie naukowe, opublikowane przez duże wydawnictwa naukowe, fachowe, oficyny wydawnicze wyższych uczelni. Duża część zbiorów to książki nowe – ponad 80% udostępnianych czytelnikom wydawnictw zwartych wydano po 2000 roku.

Do dyspozycji korzystających z Czytelni pozostają również wydawnictwa o charakterze informacyjnym (encyklopedie, słowniki, leksykony, a także przewodniki i informatory turystyczne).

Księgozbiór udostępniany jest poprzez wypożyczenia na zewnątrz oraz na miejscu, w Czytelni bibliotecznej.

Od 2011 r. użytkownicy Biblioteki mogą korzystać z książek elektronicznych udostępnianych na platformie Ibuk Libra – pierwszej i największej w Polsce czytelni online podręczników akademickich i książek naukowych w języku polskim. Biblioteka oferuje dostęp do prawie 1200 książek z zakresu organizacji i zarządzania, finansów i rachunkowości oraz nauk pedagogicznych. W ramach oferowanego serwisu wydawca udostępnia szereg publikacji bezpłatne (łącznie w ofercie dla czytelników Biblioteki MWSE jest ponad 1760 tytułów), a baza ta jest sukcesywnie powiększana. Biblioteka dysponuje indywidualnymi kodami dostępu, które umożliwiają korzystanie z zakupionych książek na komputerach domowych. Kody te mogą być udostępnione wyłącznie pracownikom i studentom MWSE.

Wejście do katalogu online

Zmiana rozmiaru
Kontrast