Czytaj książki na smartfonie!

Zapraszamy Państwa do korzystania z bazy Ibuk Libra – pierwszej i największej w Polsce czytelni online podręczników akademickich i książek naukowych w języku polskim.

Biblioteka oferuje dostęp do ponad 200 książek z zakresu organizacji i zarządzania, turystyki oraz nauk pedagogicznych. Zakupione książki można czytać na wszystkich komputerach pracujących w sieci uczelnianej bez konieczności logowania.

Biblioteka dysponuje również indywidualnymi kodami dostępu, które umożliwiają korzystanie z książek elektronicznych na komputerach domowych i urządzeniach mobilnych. Kody te mogą być udostępnione wyłącznie pracownikom i studentom Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Tarnowie.

Informacje dotyczące dostępu do bazy.

Odjazdowy Bibliotekarz 2014

Niecodzienny rajd przejechał w sobotę 24 maja 2014 r. ulicami Tarnowa. Bibliotekarze z tarnowskich szkół wyższych: Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną im Juliusza Słowackiego w Tarnowie i Biblioteką Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zbylitowskiej Górze po raz pierwszy włączyli się w ogólnopolską akcję „Odjazdowy Bibliotekarz”.

Rajd przejechał ścieżkami rowerowymi do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zbylitowskiej Górze, gdzie bibliotekarze z Miejskiej Biblioteki Publicznej zorganizowali liczne konkursy i zabawy z nagrodami dla uczestników. Tematem przewodnim konkursów były oczywiście książki – popularne powieści i wiersze dla dzieci. Piknikowi towarzyszył zespół muzyczny z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, którego członkowie chętnie włączyli się do zabawy, ucząc tańca belgijskiego i macareny.

Prolonguj wypożyczenia przez Internet!

Informujemy, że system obsługi zdalnej oferuje usługę prolongaty wypożyczeń.

Czytelnik, korzystając ze zdalnego dostępu do konta użytkownika, może samodzielnie przedłużać okres wypożyczenia książek. Usługa ta dostępna jest wyłącznie dla osób posiadających  prawo do wypożyczeń na zewnątrz (w Wypożyczalni).

Usługa zdalnej prolongaty aktywowana jest indywidualnie dla każdej wypożyczonej książki na 7 dni przed upłynięciem ostatniej wyznaczonej daty zwrotu i jest dostępna do 3 dni po upłynięciu tego terminu.

Okres prolongaty jest identyczny z okresem wypożyczenia przysługującym czytelnikowi (w przypadku studentów jest to 4 tygodnie).

Czytelnik może prolongować książki samodzielnie nie więcej niż dwa razy (zgodnie z regulaminem bibliotecznym łączny okres wypożyczenia nie powinien przekroczyć trzech miesięcy).

Aby dokonać prolongaty należy zalogować się na swoim koncie w katalogu bibliotecznym i otworzyć zakładkę „Wypożyczenia”.

Jeżeli spełnione zostały warunki prolongaty zdalnej (czytelnik próbuje prolongować książki w okresie od 7 dni przed wyznaczonym terminem do 3 dni po jego upłynięciu, a prolongaty dokonał co najwyżej jeden raz) pod opisem książki w zestawieniu wypożyczeń pojawi się aktywny link „Prolongata”. Klikając ten link użytkownik dokonuje prolongaty.

Prolongata11

UWAGA! Komunikat o wykonaniu przez system operacji pojawia się nad listą wypożyczeń (dla wszystkich wypożyczonych książek), a nie przy opisie książki, której wypożyczenie jest prolongowane. Dokonując prolongaty, czytelnik powinien zwrócić uwagę na datę zwrotu. Jeśli operacja została wykonana prawidłowo data ta została zmieniona.

Prolongata 21

Pojawiający się przy opisie książki komunikat o treści: „Prolongata niemożliwa. Okres czasowy możliwej prolongaty nie został spełniony” nie oznacza niepowodzenia operacji. Jeśli zmieniona została data zwrotu i nie pojawia się już link „Prolonguj”, prolongata przebiegła pomyślnie.

Komunikat odnosi się do kolejnej prolongaty, którą czytelnik chciałby w tym momencie wykonać. Termin zwrotu został właśnie przesunięty o 4 tygodnie i rzeczywiście warunek czasowy prolongaty (nie wcześniej niż 7 dni przed i nie później niż 3 dni po terminie zwrotu) nie jest spełniony.

Komunikat ten będzie pojawiał się przy prolongowanej książce aż do ostatniego tygodnia przed nowo wyznaczonym terminem zwrotu.

Prolongata 31

Prolongata książki jest niemożliwa, jeśli książka została zarezerwowana przez innego czytelnika.

Prolongata 41