Otwórz bibliotekę w domu!

Biblioteka uczelniana oferuje dostęp do podręczników i monografii w formie książek elektronicznych na komputerach domowych i urządzeniach mobilnych. Wystarczy założyć konto w systemie Ibuk Libra i pobrać indywidualny kod dostępu z Biblioteki, żeby otworzyć w domu, podróży i wszędzie tam, gdzie Państwa smartfon ma dostęp do Internetu, bibliotekę zaopatrzoną w ponad 2300 publikacji naukowych.

Zarejestrowanych użytkowników, oraz tych, którzy korzystali wcześniej z systemu informujemy, że od czerwca ofertę powiększono o nowe tytuły z zakresu pedagogiki, finansów, rachunkowości, problemów samorządu terytorialnego oraz zarządzania (wydania z lat 2020-2022).

Przypominamy, że dostęp do książek elektronicznych jest kodowany, wymaga rejestracji w systemie (http://libra.ibuk.pl) i podania indywidualnego kodu dostępu (PIN). Zachęcamy do rejestracji w systemie Ibuk i korzystania z książek online. Jeśli nie posiadacie Państwo kodu dostępu, prosimy o kontakt pod adresem: prolongata@mwse.edu.pl.

Łatwe wyszukiwanie książek! W oknie wyszukiwarki wystarczy wpisać temat (słowo lub frazę), a przeglądarka przeszukuje zarówno tytuły książek, jak i opisy, słowa kluczowe i całą treść publikacji.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z instrukcją korzystania z platformy IBUK Libra (dotyczących m.in. rejestracji i logowania, korzystania z narzędzia Półka myIBUK):

Informacje dotyczące dostępu do bazy.

Ważne! Informujemy, że Czytelnia Ibuk Libra stanowi dodatkową ofertę Biblioteki. Książki udostępniane elektronicznie nie są skanami książek drukowanych, zgromadzonych w Bibliotece MWSE. Chociaż niektóre tytuły mogą się powtarzać, nie wszystkie książki są dostępne w wersji elektronicznej. W Czytelni Ibuk Libra znajdziecie też Państwo takie  publikacje, których Biblioteka nie udostępnia w postaci papierowej.