Covid-19 – zasady korzystania z Biblioteki (aktualizacja 25.05.2020)

Szanowni Państwo,

Informujemy, że w związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną i zawieszeniem zajęć dydaktycznych  w formie zjazdów do 30 września 2020 r. (Zarządzenie Nr R/14/2020 Rektora z dnia 25 maja 2020) wprowadzono zmiany i ograniczenia w obsłudze użytkowników Biblioteki MWSE.

Godziny otwarcia Biblioteki do 31 maja 2020 r.:

Wypożyczalnia
poniedziałek-piątek (4-31.05 2020 r.): 8:00-16:00 (przerwa w obsłudze 13:00-13:30)
sobota: nieczynne
Czytelnia  – zamknięta do odwołania.

Godziny otwarcia Biblioteki od 1 czerwca 2020 r.:

Wypożyczalnia
poniedziałek-czwartek: 8:00-16:00 (przerwa w obsłudze 13:00-13:30)
piątek: 8:00-18:00 (przerwa w obsłudze 13:00-13:30)
sobota: 8:00-13:00
Czytelnia  – zamknięta do odwołania.

Od 18.05.2020 r. (poniedziałek) przyjmowane są zwroty książek. Przyjęte od czytelników książki są odkładane na okres 14 dni  i udostępniane po odbyciu kwarantanny.

Wypożyczenia książek będą prowadzone wyłącznie na podstawie wcześniejszych zamówień składanych w systemie (zob. jak się zalogować: http://www.biblioteka.mwse.edu.pl/korzystanie-ze-zbiorow/konto-czytelnika). Zamówienia można także składać telefonicznie (tel. 14 65 65 555) lub mailowo (prolongata@mwse.edu.pl).

Zwiększony zostaje limit książek wypożyczonych przez czytelnika; dla wszystkich użytkowników (niezależnie od roku studiów) wynosi on 15 i może być indywidualnie zmieniony (powiększony) na podstawie decyzji bibliotekarza dyżurującego.

Tym z Państwa, którzy nigdy nie korzystali z Biblioteki MWSE (nie zarejestrowali się jako czytelnicy i nie otrzymali karty bibliotecznej) założono konta biblioteczne, co umożliwia składanie zamówień w systemie. Karta biblioteczna zostanie Państwu wydana przy pierwszej wizycie w Bibliotece.

Czytelników korzystających z Wypożyczalni obowiązują maski i rękawiczki ochronne. Przy wejściu do Biblioteki znajduje się płyn do dezynfekcji i rękawiczki jednorazowe. W Wypożyczalni może znajdować się jeden czytelnik.

Prosimy o zapoznanie się z zasadami korzystania z Biblioteki MWSE w okresie epidemii oraz najczęściej zadawanymi pytaniami.

Jednocześnie zachęcamy Państwa do korzystania z elektronicznej Czytelni Ibuk Libra. Znajdziecie tam Państwo ponad 1300 książek (podręczników akademickich i monografii), które możecie czytać na komputerze domowym czy urządzeniach mobilnych. Przypominamy, że każdy czytelnik musi mieć własny kod dostępu.

Pracownicy Biblioteki przesłali na konta e-mail (podane w Dziekanacie lub Bibliotece) indywidualne kody dostępu do elektronicznej czytelni podręczników i monografii naukowych IBUK Libra wszystkim studentom, którzy takich kodów nie otrzymali w Bibliotece MWSE, w tym również tym, którzy nie założyli kont bibliotecznych i nigdy nie korzystali z biblioteki uczelnianej. Prosimy Państwa o sprawdzenie poczty (również skrzynki spam).  Jeżeli Państwo nie otrzymaliście kodu, prosimy o wiadomość na adres: biblio@mwse.edu.pl – kod zostanie przesłany ponownie.

Zobacz jak korzystać z Ibuk Libra!

Biblioteka MWSE baner

Zmiana rozmiaru